Tipy na výlet

velhratice​​Co je zde a v okolí zajímavého? Pro milovníky koupání je v Kolinci ( vzdálenost 3 km ) venkovní koupaliště, v obci Chlistov přírodní koupaliště ( 5 km ). Pokud máte raději aquaparky, navštivte Horažďovice. Vodákům pro celodenní výlet doporučujeme sjet si Otavu, půjčovnu lodí a vybavení zajišťuje Otava tour Sušice.

Milovníci hradů a zámků si v našem kraji jistě přijdou na své, ve vzdálenosti 5 km lze i pěšky navštívit hrad a zámek Velhartice, dále pak zříceninu hradu Rabí se zajímavými programy, hrad a zámek Klenová , hrad Kašperk, hrad Švihov, které jsou přímo u nosu.


památka​Nejen pro cyklisty jsou na dosah další zajímavosti jako vrch s rozhlednou Svatobor, skanzen a zámek v Chanovicích. Pokud si budete chtít o dovolené trochu zasportovat, můžete navštívit tenisové kurty a minigolf v kempu Běšiny, který je od tvrze pouhých 7 km. Veškeré potřebné náčiní Vám zde rádi zapůjčí.

V malé vesničce Podolí máte možnost si objednat vyjížďku na koních po krásném okolí i s průvodcem. Vyjížďka je vhodná pro malé i pro úplné začátečníky. Ti, co jsou v jízdě na koni zdatnější, si mohou zajet do nedalekých Mlázov. Pro větší cestovatele nebudou daleko ani ty největší skvosty Šumavy jako jsou ledovcová jezera v okolí Železné Rudy (cca 40 km) - Černé, Čertovo, Laka, blíže u Prášil pak Prášilské jezero, vrch Poledník.

V blízkém okolí je možné navštívit i města s bohatou historií a památkami - Sušice, Horažďovice, Klatovy.

Bazény a aquaparky v okolí

Venkovní koupaliště Kolinec, aquapark Klatovy, aquapark Sušice

 

ornament​​